Start List

Endurance 24h 2020 start list
# NAME
NIMI
CLUB (CITY)
SEURA (KAUPUNKI)
CLASS
SARJA
YoB
SV
NAT.
MAA
Best results
Parhaat tulokset
1 Riikka Pirskanen RRR Female 1977 Finland * 24h: 173,809km 100k: 11:02:28
2 Niina Savolainen RRR Female 1965 Finland * 24h: 148,034km 100k: 11:27:36
3 Niina Karvinen Samba Trail Running club Female 1976 Finland * 12h: 90,958km
4 Sini Huhtala Vehkalahden Veikot Female 1980 Finland * 24h: 142 100k: 11.36.35
5 Ingrid Björk Female 1959 Sweden * Marathon 3:25:28 50 km 4:34:00 6 h: 61,395km
6 Dee Boland Trailheads Female 1977 Ireland * 24h: 141,859km 100k: 12
7 Linda Aaltonen Espoo Female 1988 Finland
8 Sirpa Hurme Espoo Female 1975 Finland Marathon 3.43
9 Kati Ahokas Vegaanijuoksijat Female 1978 Finland 160km polkujuoksu 28h ja risat (Nuts Ylläs Pallas)
10 Pernilla Otto Sweden Runners Female 1969 Sweden 24h: 161 km 30 laps Älvdalen Backyard ultra.
11 Minna Hänninen Female 1967 Finland
12 Kim Öberg Female 1987 Sweden
13 Eeva Liesirova Hurmiolaiset Female 1980 Finland
14 Anu Ossberg Team Rahola Female 1974 Finland
15 Tuula Latvala Arctic Marathon Club,Rovaniemi Female 1953 Finland 24h: 159,5 100k: 11.47
16 Pia Palevuo-Antas Riihimäki Female 1968 Finland 24h: 142.3 100k: 11:47:59
17 Lilja Hiltunen Arctic Marathon Club Rovaniem Female 1961 Finland 24h: 143
18 Minna Körkkö Arctic Marathon Club Female 1990 Finland 24h: 133 Marathon 4:16
19 Kaija Soikkeli Ultra Sisu Female 1971 Finland
20 Iina Puskala 100mc Female 1975 Finland 24h: 147
21 Tuija Linnapuomi Kerava Female 1981 Finland
22 Tessa Vakaslahti Jyväskylä Trail Runners Female 1980 Finland
23 Diana Kämpe Female 1974 Denmark 24h: 204.6 Spartathlon 33:25
24 Marianna Melanie Zaikova Adventure Athlete Female 1985 Finland
25 Liina Kesamaa Triathlon Estonia Female 1980 Estonia 24h: 177.82 12h- 115,2km maraton 3h35min
26 Mireille Cormier Female 1959 France 24h: 153 100k: 12H12
27 Tuula Martiskainen Ultra Sisu Female 1967 Finland
28 Sointu Hyttinen Ultra Sisu Female 1961 Finland
29 Charlotta Långström Vauhtisammakon juoksukoulu Female 1975 Finland
30 Lisa Amundsson Strömstad Löparklubb Female 1960 Sweden
31 Raili Rüütel Saaremaa Female 1976 Estonia 24h: 180 100k: 13.45
32 Anna-Maria Trollsfjord Endurance Female 1972 Sweden 100k: 9:57 Spartathlon finisher 2019
33 Laura Flöjt-Leinonen Hillers Trail Running Club Female 1977 Finland 12h 115,278km
34 Moonika Pilli Rakvere Female 1982 Estonia 24h: - 100k: - Marathon PB 2:52:19
35 Jaana Kivekäs Hamina Female 1978 Finland
36 Elina Enne Vantaa Female 1979 Finland
37 Marika Roopärg Viro Female 1967 Finland 24h: 145,859 maraton 3.39:10
38 Lars Mose Horsens All Runners/DUUL Male 1967 Denmark * 24h: 171,401km 100k: 10:06:07 48h: 276,251km
39 Toni Kaikkonen Pongo Endurance Male 1976 Finland * 24h: 207,448km
40 Kimmo Lindström (Koria) Male 1982 Finland * 100k: 12:12:54
41 Kari Jääskeläinen 100mc.fi Male 1963 Finland * 24h: 113 100k: 11.17 60 maratonia kalenterivuodessa
42 Antonio Tallarita Green & Sport Gela Male 1960 Italy * 24h: 226.800 100k: 8:35 48 hours 326.144 km 6 days Pantano 6 Day 761.462 km Balatonfured
43 Tero Matikka Harjus triathlon Male 1977 Finland *
44 Kevin Vilhelmsen Thonimara.dk Male 1963 Denmark * 24h: 123 100k: 12.20 12h: 98,378km
45 Aku Kopakkala Male 1958 Finland * 24h: 177,857km 100k: 10:51:12 48h: 247k, 6d: 644,949km
46 Tapio Koivu Team Raju Male 1958 Finland 24h: 147
47 Peter Glans Bålsta IK Male 1966 Sweden 100k: 9.14 66,5 km 6H
48 Joakim Ahlin Stockholm Male 1964 Sweden 24h: 134km 100k: 13 h 26 h på tec 100 mile
49 Fredrik Forsström Yxsjöbergs IK Male 1971 Sweden 24h: 184 km
50 Szilard Fodor Helsinki Male 1976 Hungary 24h: 146,358km
51 Jani Rintamäki Lahden Ahkera Male 1973 Finland 24h: 131935
52 Tommi Lindroos Vantaa Male 1989 Finland
53 Sten Orsvärn Stockholm LDK Male 1962 Sweden 24h: 222,222
54 Jani Riekkinen Espoo Male 1976 Finland 24h: 105km Maraton 3.53.
55 Janne Piippo West Coast Ultra Runners Male 1977 Finland 24h: 165km
56 PerOla Övid Axelsson stockholm långdistansklubb Male 1963 Sweden 24h: 173.117 100k: 12:14:37
57 Gerhard Dahmen Male 1953 Germany 24h: 132 km 100k: 16:47 h
58 Torbjörn Gyllebring Team Nordic Trail Male 1981 Sweden Marathon: 3:07 100miles - 16:25 200miles- 40:50
59 Mikko Vermasvuori Porvoo Male 1975 Finland 100k: 12:43:17
60 Marko Silvennoinen Team Rahola Male 1974 Finland
61 Tapani Koskinen Viimeiset pirkkalaiset Male 1971 Finland
62 Juha-Kristian Vainio Viimeiset pirkkalaiset Male 1977 Finland 100k: 9.50.40 NUTS Karhunkierros 166km 29.07.24 (2019)
63 niko peltomaa team rahola Male 1977 Finland
64 Stefan Mangström Inkoo Male 1980 Finland 24h: 160km
65 Ari Ronkainen Vehkalahden Veikot Male 1968 Finland 100k: 11.21.24 12h 105,581km
66 Matteo Papini Cus Pro Patria Milano Male 1976 Italy 24h: 162 km 100k: 9h 40
67 Patrik Sandberg Endurance Male 1984 Finland 24h: 170 km
68 Daniel 'Roxen' Roxvret IK NocOut.se Male 1985 Sweden 24h: 203
69 Mats Liljegren Team Skavsåret IF Male 1976 Sweden 24h: 195 019 m 100k: 9:18:39 48 h 300 426 m
70 Ari Lindsten Endurance Male 1962 Finland
71 Jan-Erik Ramström Stockholm Långdistans Klubb Male 1960 Sweden
72 Mikhail Grushko Saint Petersburg Male 1977 Russia 24h: 165
73 Tuomas Viskari Samba Trail Running Club Male 1979 Finland
74 Pasi Laaksonen Bastvik Express Male 1973 Finland 24h: 160
75 Stefan Granskog Åland Male 1967 Finland 24h: 172
76 patrik hernwall Stockholm Gerillalöpare Male 1966 Sweden 24h: 165
77 Antti Eronen UltraSisu Male 1973 Finland
78 Yukio Morishita Helsinki Male 1948 Finland
79 Juha Heikkinen Endurance Male 1968 Finland 100k: 12:15:15 12 h 99 348 m
80 Antero Ignatius Endurance Male 1946 Finland
81 Graeme Boxall Bromley Veterans Athletic Club Male 1963 Great Britain 24h: 22h19m 100k: 11h39m
82 Mika Issakainen Ultra Sisu Male 1974 Finland
83 Tuomas Kantonen (Espoo) Male 1978 Finland 24h: 152
84 Petri Welling Endurance Male 1965 Finland 24h: 221,3796 100k: 8:57:11 12h 126,635
85 Samuel James Fox Helsinki Male 1994 Finland 100k: 13:45 109,211km 15:30h
86 Sami Saarinen Stockholm Male 1968 Sweden 24h: - 100k: 15:00 80km Trail ultra @ 09:13
87 Jouni Jaakola Team Huu Mori Male 1969 Finland
88 Teppo Härkönen Male 1971 Finland
89 Ismo Eriksson Endurance Male 1971 Finland
90 Tom Kinnunen Finnish Marathon Runners Male 1977 Finland 24h: 200.144 100k: 9.06.29
91 Olli Männistö Espoo Male 1977 Finland
92 Jarmo Ohtonen Endurance Male 1957 Finland 24h: 201
93 Per Audun Heskestad AKS, Norway Male 1955 Norway 24h: 237 km 100k: 9.09 12h: 128k, 6h: 70k, 100mi, 15.50, 48h: 264k
94 Mika Wiisak Espoo Male 1967 Finland 24h: 118,725 km 100k: 11:38:04
95 Juhana Mikkola Male 1978 Finland 24h: 167
96 Heikki Laurila West Coast Ultra Runners Male 1973 Finland 24h: 203
97 Kaitsu Vuori Endurance Male 1964 Finland
98 Max Själin Norums Måler & Endurance team Male 1990 Sweden 100k: 7:50 100 miles: 14:07 WSER100: 19:58
99 Sergei Ovchinnikov Saint-Petersburg Male 1978 Russia 100k: 10:03 Spartathlon 32:12 Elton Ultra 100 miles 16:28
100 Mikael Feldt Kauniainen Male 1965 Finland
101 Ivan Zaborskiy Male 1987 Russia 24h: 214 100k: 8:09
102 Anton Tampel Saint-Petersburg Male 1977 Russia 24h: 246,172km Spartathlon 2019 finisher
103 Johnny Granqvist Närpes Kraft Male 1978 Finland 24h: 181 100k: 8.19 12h/119 km
104 Fernando Fernandes C. Atletismo Alentejanos Faro Male 1961 Portugal
105 Arto Lähdesmäki Vihti Male 1978 Finland
106 Jarkko Tuomaala JYVÄSKYLÄ Male 1989 Finland
107 Jari Soikkeli Ultra Sisu Male 1970 Finland 24h: 247,944km
108 Lars Kolmodin Norums måler & endurance team Male 1984 Sweden
109 Marko Linnapuomi Hyvinkää Male 1983 Finland 24h: 121 Maraton 3:44 Puolimaraton 1:34
110 Albert Urbanovich RRUNS Male 1984 Russia 24h: 175 100k: 9.52 285km per 46h (Ultra Milan-Sanremo)
111 Janne-Pekka Pietiläinen Male 1982 Finland 24h: 190
112 Heikki Riuttanen JKU Male 1969 Finland 24h: 123,512km 6d 453,9km
113 Roi Ruuskanen Pikku-Veskun Samooja Male 1978 Finland 24h: - 100k: 12:11:17 -
114 Mika Eskola Male 1971 Finland
115 Dmitrii Kulinenkov PSKOV Male 1976 Russia 24h: 109,065
116 Konsta Mäkipää Ylöjärvi Male 2000 Finland Puolimaraton:1h 42min Maraton + puolimaraton (63km):7h 10min
117 Luca Maurizi Helsinki Male 1976 Italy Karhunkierros84k 2019: 13h (ish)
118 Tom Olsson Viasveden Maratonklubi Male 1985 Finland 100k: 9:26
119 Juha Mäkipää Male 1976 Finland
120 Alex O'Shea St Finbarrs A.C Ireland Male 1974 Ireland 24h: 244,253km 100k: 7hrs 37 Guinness world record fastest marathon in full fire gear (3.41.10)
121 Ed McGroarty lifford/Strabane AC Male 1977 Ireland
122 Igor Osipov Saint-Petersburg Male 1983 Russia
123 Jari Määttä Vaajakoski Male 1974 Finland 24h: 200,8 km 100k: 9:31
124 Eino Tetri 100mc.fi Male 1962 Finland 100k: 10:27:39 6d: 528,216
125 Juha Hietanen Endurance Male 1971 Finland 24h: 243,467 100k: 7:56:31
126 Mika Puskala Päntäne Male 1973 Finland 24h: 172 100k: 8h46min
127 Jani Saarinen Veikkolan Veivaajat Male 1973 Finland Maraton 3:05
128 Matti Jonkka KU-58 Male 1996 Finland
129 Oula Poikolainen Helsinki Male 1996 Finland
130 Kaj Koivumäki Team Rahola Male 1968 Finland
131 Jari Annaniemi KPK 24/7 - Saukkolan Jytke Male 1974 Finland 24h: 152,5 12h 94,4km 42k 3:39
132 Hans Kneczke Bangkok Runners Male 1971 Sweden 24h: 153km
133 Kari Ranta Endurance Male 1983 Finland 24h: 231
134 Mika Sivonen Ultrajuoksuseura sisu Male 1977 Finland 100k: 13h
135 Jussi Järvenpää Helsinki Male 1990 Finland
136 Christer Tinnerholm Bålsta IK Male 1968 Sweden 24h: 201 Spartathlon finisher 2019
137 Tomi Ronkainen Ultrajuoksuseura Sisu Male 1985 Finland 24h: 230 100k: 7.54 10 000m: 33:39 Maraton: 2.36
138 Stian Andersen BFG Bergen Løpeklubb Male 1991 Norway 100k: 08:19:00 100mi: 14:35:30
139 Tapio Talvitie Endurance Male 1958 Finland
140 Jani Laitinen Male 1981 Finland
Places available / Paikkoja jäljellä: 0
* = Transferred registraton from the year 2019 / Osallistuminen siirretty vuodesta 2019

Waiting list

Endurance 24h 2019 Waiting list
# NAME CLUB (CITY) CLASS YoB NAT. Best results
1 Lotta Purola Female 1984 Finland Sileällä ei ole ultria tullut juostua, mutta sen sijaan mm. Karhunkierroksen 160km kolmesti, Yllä
2 Juha Kujala Team Rynkeby Veteraanit Male 1963 Finland
3 Jukka Reponen Lappeenranta Male 1984 Finland 100k: 86,5 6h 64,93km, Maraton 3:05
4 Ken Hakata STOCKHOLM Male 1973 Sweden 24h: 217(2013) 100k: 8.36 (2016)
5 Milla Vierimaa Kokkola Female 1975 Finland 24h: 212,07 100k: 9,59
6 Ray O'Connor Marathon Club Ireland Male 1969 Ireland
7 Henrik Aarup Svendsen Vejle IF Male 1966 Denmark 24h: 199,3 km
8 Gustav Aarup Svendsen Male 1995 Denmark 24h: 104 km
9 Tonny Kristensen Team MBT Male 1964 Finland 24h: 94
10 Tina Andersen Team MBT Female 1970 Denmark 24h: 193
11 Mikko Honkanen Espoo Male 1970 Finland 100k: 9.43 Marathon 2.57
12 Rakel Enoksen Hagen Lofoten Ultraløperklubb Female 1974 Norway 24h: 176,6
13 Morten Thye SLDG Male 1971 Denmark 100k: 8:10:15 100 miles: 14:46:45
14 Maria Hed Kristinehamn MultiSport Female 1962 Sweden 24h: 189
15 Jani Lehtola Haarajoki Male 1975 Finland
16 Kaija Pesonen Ultra Sisu Female 1980 Finland 24h: 152,419km
17 Matias Laakkonen Male 1982 Finland
18 Ry Webb Waverley harriers Male 1985 Great Britain 24h: 217 100k: 7:20 13:25 for 100 miles
19 Paul Radford Male 1968 Great Britain 24h: 226 Spartathlon 2019 in 29hrs 45mins
20 Annika Askengren Berg LK TV88 Female 1960 Sweden 24h: 163,9 km 100k: 11:08
21 Gérard HABASQUE Male 1967 France 24h: 216,4 100k: 9H14
22 Sebastian Pokorny Uptown Runners Club Male 1986 Sweden 24h: 212 100k: 7:24:40 100 Miles 14:36
23 juha kamppinen SOLLENTUNA Male 1968 Sweden
24 Therese Fredriksson SOK knallen Female 1986 Sweden 100k: 9.02 12h: 129.067km 6h: 70.5km Marathon: 3.10
Runners on a waiting list / Juoksijoita jonotuslistalla: 24

Esport Arena 22.-23.02.2020

%d bloggers like this: