Start List

Endurance 24h 2020 start list
# NAME
NIMI
CLUB (CITY)
SEURA (KAUPUNKI)
CLASS
SARJA
YoB
SV
NAT.
MAA
Best results
Parhaat tulokset
1 Riikka Pirskanen RRR Female 1977 Finland * 24h: 173,809km 100k: 11:02:28
2 Niina Savolainen RRR Female 1965 Finland * 24h: 148,034km 100k: 11:27:36
3 Niina Karvinen Samba Trail Running club Female 1976 Finland * 12h: 90,958km
4 Nichola Duffy Navan AC Female 1985 Ireland * 50 miles: 8 hours 100 miles 22 hours 28 mins
5 Jenny Vuonoranta Esbo IF Female 1985 Finland * 24h: 156km Maraton 2.59,41
6 Sini Huhtala Vehkalahden Veikot Female 1980 Finland * 24h: 142 100k: 11.36.35
7 Ingrid Björk Female 1959 Sweden * Marathon 3:25:28 50 km 4:34:00 6 h: 61,395km
8 Dee Boland Trailheads Female 1977 Ireland * 24h: 141,859km 100k: 12
9 Linda Aaltonen Espoo Female 1988 Finland
10 Sirpa Hurme Espoo Female 1975 Finland Marathon 3.43
11 Kati Ahokas Vegaanijuoksijat Female 1978 Finland 160km polkujuoksu 28h ja risat (Nuts Ylläs Pallas)
12 Pernilla Otto Sweden Runners Female 1969 Sweden 24h: 161 km 30 laps Älvdalen Backyard ultra.
13 Minna Hänninen Female 1967 Finland
14 Kim Öberg Female 1987 Sweden
15 Eeva Liesirova Hurmiolaiset Female 1980 Finland
16 Anu Ossberg Team Rahola Female 1974 Finland
17 Tuula Latvala Arctic Marathon Club,Rovaniemi Female 1953 Finland 24h: 159,5 100k: 11.47
18 Heidi Ikäheimo Lemland Female 1984 Finland
19 Pia Palevuo-Antas Riihimäki Female 1968 Finland 24h: 142.3 100k: 11:47:59
20 Lilja Hiltunen Arctic Marathon Club Rovaniem Female 1961 Finland 24h: 143
21 Minna Körkkö Arctic Marathon Club Female 1990 Finland 24h: 133 Marathon 4:16
22 Lars Mose Horsens All Runners/DUUL Male 1967 Denmark * 24h: 171,401km 100k: 10:06:07 48h: 276,251km
23 Kimi Karppinen Endurance Male 1960 Finland * 24h: 182,876km 100k: 10:52:33
24 Toni Kaikkonen Pongo Endurance Male 1976 Finland * 24h: 207,448km
25 Kimmo Lindström (Koria) Male 1982 Finland * 100k: 12:12:54
26 Juhani Lahtinen (Kangasala) Male 1975 Finland * 100k: 10:15:25
27 Kari Jääskeläinen 100mc.fi Male 1963 Finland * 24h: 113 100k: 11.17 60 maratonia kalenterivuodessa
28 Emil Söderlund Cursores Åland Male 1970 Finland * 24h: 218
29 Mikko Liukka Male 1978 Finland * 24h: 163,2 100k: 9:22
30 Antonio Tallarita Green & Sport Gela Male 1960 Italy * 24h: 226.800 100k: 8:35 48 hours 326.144 km 6 days Pantano 6 Day 761.462 km Balatonfured
31 Tero Matikka Harjus triathlon Male 1977 Finland *
32 Kevin Vilhelmsen Thonimara.dk Male 1963 Denmark * 24h: 123 100k: 12.20 12h: 98,378km
33 Iurii Shchegolev (Saint-Petersburg) Male 1987 Russia * 24h: 126 100k: 9:42 1. 6Th Elton Volgabus Ultra-Trail® 2018 - Ultimate 100 Miles 163.6km / 250m+ 22:24:14
34 Aku Kopakkala Male 1958 Finland * 24h: 177,857km 100k: 10:51:12 48h: 247k, 6d: 644,949km
35 Tapio Koivu Team Raju Male 1958 Finland 24h: 147
36 Aki Ikäheimo K3 Strength & Endurance Male 1980 Finland
37 Peter Glans Bålsta IK Male 1966 Sweden 100k: 9.14 66,5 km 6H
38 Joakim Ahlin Stockholm Male 1964 Sweden 24h: 134km 100k: 13 h 26 h på tec 100 mile
39 Fredrik Forsström Yxsjöbergs IK Male 1971 Sweden 24h: 184 km
40 Szilard Fodor Helsinki Male 1976 Hungary
41 Remco Schellingerhout Beesports.nl runningteam Male 1971 Netherlands 6 hours: 78236 m Marathon: 2:37
42 Jani Rintamäki Lahden Ahkera Male 1973 Finland 24h: 131935
43 Tommi Lindroos Vantaa Male 1989 Finland
44 Sten Orsvärn Stockholm LDK Male 1962 Sweden 24h: 222,222
45 Jani Riekkinen Espoo Male 1976 Finland 24h: 105km Maraton 3.53.
46 Janne Piippo West Coast Ultra Runners Male 1977 Finland 24h: 165km
47 PerOla Övid Axelsson stockholm långdistansklubb Male 1963 Sweden 24h: 173.117 100k: 12:14:37
48 Gerhard Dahmen Male 1953 Germany 24h: 132 km 100k: 16:47 h
49 Torbjörn Gyllebring Team Nordic Trail Male 1981 Sweden Marathon: 3:07 100miles - 16:25 200miles- 40:50
50 Mikko Vermasvuori Porvoo Male 1975 Finland 100k: 12:43:17
51 Marko Silvennoinen Team Rahola Male 1974 Finland
52 Tapani Koskinen Viimeiset pirkkalaiset Male 1971 Finland
53 Juha-Kristian Vainio Viimeiset pirkkalaiset Male 1977 Finland 100k: 9.50.40 NUTS Karhunkierros 166km 29.07.24 (2019)
54 niko peltomaa team rahola Male 1977 Finland
55 Stefan Mangström Inkoo Male 1980 Finland 24h: 160km
56 Ari Ronkainen Vehkalahden Veikot Male 1968 Finland 100k: 11.21.24 12h 105,581km
57 Matteo Papini Cus Pro Patria Milano Male 1976 Italy 24h: 162 km 100k: 9h 40
58 Patrik Sandberg Endurance Male 1984 Finland 24h: 170 km
59 Stefan Olsson Bromma Male 1965 Sweden 24h: 167 km 100k: 11 hours
60 Daniel 'Roxen' Roxvret IK NocOut.se Male 1985 Sweden 24h: 203
61 Mats Liljegren Team Skavsåret IF Male 1976 Sweden 24h: 195 019 m 100k: 9:18:39 48 h 300 426 m
62 Ari Lindsten Endurance Male 1962 Finland
63 Jan-Erik Ramström Stockholm Långdistans Klubb Male 1960 Sweden
64 Mikhail Grushko Saint Petersburg Male 1977 Russia 24h: 165
65 Tuomas Viskari Samba Trail Running Club Male 1979 Finland
66 Pasi Laaksonen Bastvik Express Male 1973 Finland 24h: 160
67 Stefan Granskog Åland Male 1967 Finland 24h: 172
68 patrik hernwall Stockholm Gerillalöpare Male 1966 Sweden 24h: 165
69 Juha Kumpulainen Peräkylän Ponnistus Male 1960 Finland
70 Antti Eronen UltraSisu Male 1973 Finland
71 Yukio Morishita Helsinki Male 1948 Finland
72 Juha Heikkinen Endurance Male 1968 Finland 100k: 12:15:15 12 h 99 348 m
73 Antero Ignatius Endurance Male 1946 Finland
74 Lauri Hautala Endurance Male 1988 Finland
75 Graem Boxall Bromley Veterans Athletic Club Male 1963 United Kingdom 24h: 22h19m 100k: 11h39m
76 Mika Issakainen Ultra Sisu Male 1974 Finland
77 Petri Welling Endurance Male 1965 Finland 24h: 221,3796 100k: 8:57:11 12h 126,635
78 Andrea Finardi Espoo Male 1985 Italy
79 Samuel James Fox Helsinki Male 1994 Finland 100k: 13:45 109,211km 15:30h
80 Sami Saarinen Stockholm Male 1968 Sweden 24h: - 100k: 15:00 80km Trail ultra @ 09:13
Places available / Paikkoja jäljellä: 60
* = Transferred registraton from the year 2019 / Osallistuminen siirretty vuodesta 2019

Waiting list

Endurance 24h 2019 Waiting list
# NAME CLUB (CITY) CLASS YoB NAT. Best results
Runners on waiting list: 0

Esport Arena 22.-23.02.2020

%d bloggers like this: