Start List | Osallistujat

Endurance 24h 2020 start list
# NAME
NIMI
CLUB (CITY)
SEURA (KAUPUNKI)
CLASS
SARJA
YoB
SV
AgeCat
Ikäs.
NAT.
MAA
Best results
Parhaat tulokset
1 Niina Karvinen Samba Trail Running club Female 1976 F40 Finland * 12h: 90,958km
2 Sini Huhtala Vehkalahden Veikot Female 1980 F35 Finland * 24h: 142 100k: 11.36.35
3 Ingrid Björk Female 1959 F60 Sweden * Marathon 3:25:28 50 km 4:34:00 6 h: 61,395km
4 Dee Boland Trailheads Female 1977 F40 Ireland * 24h: 141,859km 100k: 12
5 Linda Aaltonen Espoo Female 1988 F Finland
6 Sirpa Hurme Espoo Female 1975 F45 Finland Marathon 3.43
7 Kati Ahokas Vegaanijuoksijat Female 1978 F40 Finland 160km polkujuoksu 28h ja risat (Nuts Ylläs Pallas)
8 Pernilla Otto Sweden Runners Female 1969 F50 Sweden 24h: 161 km 30 laps Älvdalen Backyard ultra.
9 Minna Hänninen Female 1967 F50 Finland
10 Kim Öberg Female 1987 F Sweden
11 Eeva Liesirova Hurmiolaiset Female 1980 F35 Finland
12 Anu Ossberg Team Rahola Female 1974 F45 Finland
13 Tuula Latvala Arctic Marathon Club,Rovaniemi Female 1953 F65 Finland 24h: 159,5 100k: 11.47
14 Pia Palevuo-Antas Riihimäki Female 1968 F50 Finland 24h: 142.3 100k: 11:47:59
15 Lilja Hiltunen Arctic Marathon Club Rovaniem Female 1961 F55 Finland 24h: 143
16 Kaija Soikkeli Ultra Sisu Female 1971 F45 Finland
17 Iina Puskala 100mc Female 1975 F40 Finland 24h: 147
18 Tuija Linnapuomi Kerava Female 1981 F35 Finland
19 Tessa Vakaslahti Jyväskylä Trail Runners Female 1980 F35 Finland
20 Diana Kämpe Female 1974 F45 Denmark 24h: 204.6 Spartathlon 33:25
21 Marianna Melanie Zaikova Adventure Athlete Female 1985 F Finland
22 Liina Kesamaa Triathlon Estonia Female 1980 F40 Estonia 24h: 177.82 12h- 115,2km maraton 3h35min
23 Mireille Cormier Female 1959 F60 France 24h: 153 100k: 12H12
24 Sointu Hyttinen Ultra Sisu Female 1961 F55 Finland
25 Charlotta Långström Vauhtisammakon juoksukoulu Female 1975 F40 Finland
26 Lisa Amundsson Strömstad Löparklubb Female 1960 F55 Sweden
27 Raili Rüütel Saaremaa Female 1976 F40 Estonia 24h: 180 100k: 13.45
28 Anna-Maria Trollsfjord Endurance Female 1972 F45 Sweden 100k: 9:57 Spartathlon finisher 2019
29 Laura Flöjt-Leinonen Hillers Trail Running Club Female 1977 F40 Finland 12h 115,278km
30 Moonika Pilli Rakvere Female 1982 F35 Estonia 24h: - 100k: - Marathon PB 2:52:19
31 Elina Enne Vantaa Female 1979 F40 Finland
32 Milla Vierimaa Kokkola Female 1975 F40 Finland 24h: 212,07 100k: 9,59
33 Rakel Enoksen Hagen Lofoten Ultraløperklubb Female 1974 F45 Norway 24h: 176,6
34 Kaija Pesonen Ultra Sisu Female 1980 F40 Finland 24h: 152,419km
35 Marika Roopärg Täppsportlased - KU-58 Female 1967 F50 Estonia 24h: 145,859 maraton 3.39:10
36 Therese Fredriksson SOK knallen Female 1986 F Sweden 100k: 9.02 12h: 129.067km 6h: 70.5km Marathon: 3.10
37 Anne Schellingerhout Endurance Female 1973 F45 Finland 24h: 169,438 km 100k: 10:36:24
38 Susanna Hietikko KaKa Marataon Female 1964 F55 Finland
39 Petra Hurtig Hälle IF Female 1979 F40 Sweden 24h: 203,317 km
40 Lars Mose Horsens All Runners/DUUL Male 1967 M50 Denmark * 24h: 171,401km 100k: 10:06:07 48h: 276,251km
41 Toni Kaikkonen Pongo Endurance Male 1976 M40 Finland * 24h: 207,448km
42 Kimmo Lindström (Koria) Male 1982 M35 Finland * 100k: 12:12:54
43 Kari Jääskeläinen 100mc.fi Male 1963 M55 Finland * 24h: 113 100k: 11.17 60 maratonia kalenterivuodessa
44 Antonio Tallarita Green & Sport Gela Male 1960 M55 Italy * 24h: 226.800 100k: 8:35 48 hours 326.144 km 6 days Pantano 6 Day 761.462 km Balatonfured
45 Tero Matikka Harjus triathlon Male 1977 M40 Finland *
46 Kevin Vilhelmsen Thonimara.dk Male 1963 M55 Denmark * 24h: 123 100k: 12.20 12h: 98,378km
47 Tapio Koivu Team Raju Male 1958 M60 Finland 24h: 147
48 Peter Glans Bålsta IK Male 1966 M50 Sweden 100k: 9.14 66,5 km 6H
49 Joakim Ahlin Stockholm Male 1964 M55 Sweden 24h: 134km 100k: 13 h 26 h på tec 100 mile
50 Fredrik Forsström Yxsjöbergs IK Male 1971 M45 Sweden 24h: 184 km
51 Szilard Fodor Helsinki Male 1976 M40 Hungary 24h: 146,358km
52 Jani Rintamäki Lahden Ahkera Male 1973 M45 Finland 24h: 131935
53 Tommi Lindroos Vantaa Male 1989 M Finland
54 Jani Riekkinen Espoo Male 1976 M40 Finland 24h: 105km Maraton 3.53.
55 Janne Piippo West Coast Ultra Runners Male 1977 M40 Finland 24h: 165km
56 PerOla Övid Axelsson stockholm långdistansklubb Male 1963 M55 Sweden 24h: 173.117 100k: 12:14:37
57 Gerhard Dahmen Male 1953 M65 Germany 24h: 132 km 100k: 16:47 h
58 Mikko Vermasvuori Porvoo Male 1975 M45 Finland 100k: 12:43:17
59 Marko Silvennoinen Team Rahola Male 1974 M45 Finland
60 Tapani Koskinen Viimeiset pirkkalaiset Male 1971 M45 Finland
61 Juha-Kristian Vainio Viimeiset pirkkalaiset Male 1977 M40 Finland 100k: 9.50.40 NUTS Karhunkierros 166km 29.07.24 (2019)
62 Niko Peltomaa Team Rahola Male 1977 M40 Finland
63 Stefan Mangström Inkoo Male 1980 M35 Finland 24h: 160km
64 Ari Ronkainen Vehkalahden Veikot Male 1968 M50 Finland 100k: 11.21.24 12h 105,581km
65 Matteo Papini Cus Pro Patria Milano Male 1976 M40 Italy 24h: 162 km 100k: 9h 40
66 Patrik Sandberg Endurance Male 1984 M35 Finland 24h: 170 km
67 Daniel 'Roxen' Roxvret IK NocOut.se Male 1985 M Sweden 24h: 203
68 Mats Liljegren Team Skavsåret IF Male 1976 M40 Sweden 24h: 195 019 m 100k: 9:18:39 48 h 300 426 m
69 Ari Lindsten Endurance Male 1962 M55 Finland
70 Jan-Erik Ramström Stockholm Långdistans Klubb Male 1960 M60 Sweden
71 Mikhail Grushko Saint Petersburg Male 1977 M40 Russia 24h: 165
72 Tuomas Viskari Samba Trail Running Club Male 1979 M40 Finland
73 Pasi Laaksonen Bastvik Express Male 1973 M45 Finland 24h: 160
74 Stefan Granskog Åland Male 1967 M50 Finland 24h: 172
75 patrik hernwall Stockholm Gerillalöpare Male 1966 M50 Sweden 24h: 165
76 Antti Eronen UltraSisu Male 1973 M45 Finland
77 Yukio Morishita Helsinki Male 1948 M70 Finland
78 Juha Heikkinen Endurance Male 1968 M50 Finland 100k: 12:15:15 12 h 99 348 m
79 Antero Ignatius Endurance Male 1946 M70 Finland
80 Graeme Boxall Bromley Veterans Athletic Club Male 1963 M55 Great Britain 24h: 22h19m 100k: 11h39m
81 Mika Issakainen Ultra Sisu Male 1974 M45 Finland
82 Tuomas Kantonen (Espoo) Male 1978 M40 Finland 24h: 152
83 Petri Welling Endurance Male 1965 M50 Finland 24h: 221,3796 100k: 8:57:11 12h 126,635
84 Samuel James Fox Helsinki Male 1994 M Finland 100k: 13:45 109,211km 15:30h
85 Sami Saarinen Stockholm Male 1968 M50 Sweden 24h: - 100k: 15:00 80km Trail ultra @ 09:13
86 Jouni Jaakola Team Huu Mori Male 1969 M50 Finland
87 Teppo Härkönen Male 1971 M45 Finland
88 Ismo Eriksson Endurance Male 1971 M45 Finland
89 Tom Kinnunen Finnish Marathon Runners Male 1977 M40 Finland 24h: 200.144 100k: 9.06.29
90 Olli Männistö Espoo Male 1977 M40 Finland
91 Mika Wiisak Espoo Male 1967 M50 Finland 24h: 118,725 km 100k: 11:38:04
92 Juhana Mikkola Male 1978 M40 Finland 24h: 167
93 Heikki Laurila West Coast Ultra Runners Male 1973 M45 Finland 24h: 203
94 Kaitsu Vuori Endurance Male 1964 M55 Finland
95 Max Själin Norums Måler & Endurance team Male 1990 M Sweden 100k: 7:50 100 miles: 14:07 WSER100: 19:58
96 Sergei Ovchinnikov Saint-Petersburg Male 1978 M40 Russia 100k: 10:03 Spartathlon 32:12 Elton Ultra 100 miles 16:28
97 Mikael Feldt Kauniainen Male 1965 M50 Finland
98 Ivan Zaborskiy Male 1987 M Russia 24h: 214 100k: 8:09
99 Johnny Granqvist Närpes Kraft Male 1978 M40 Finland 24h: 181 100k: 8.19 12h/119 km
100 Fernando Fernandes C. Atletismo Alentejanos Faro Male 1961 M55 Portugal
101 Arto Lähdesmäki Vihti Male 1978 M40 Finland
102 Jarkko Tuomaala JYVÄSKYLÄ Male 1989 M Finland
103 Jari Soikkeli Ultra Sisu Male 1970 M50 Finland 24h: 247,944km
104 Lars Kolmodin Norums måler & endurance team Male 1984 M35 Sweden
105 Marko Linnapuomi Hyvinkää Male 1983 M35 Finland 24h: 121 Maraton 3:44 Puolimaraton 1:34
106 Albert Urbanovich RRUNS Male 1984 M35 Russia 24h: 175 100k: 9.52 285km per 46h (Ultra Milan-Sanremo)
107 Janne-Pekka Pietiläinen Male 1982 M35 Finland 24h: 190
108 Heikki Riuttanen JKU Male 1969 M50 Finland 24h: 123,512km 6d 453,9km
109 Roi Ruuskanen Pikku-Veskun Samooja Male 1978 M40 Finland 24h: - 100k: 12:11:17 -
110 Mika Eskola Male 1971 M45 Finland
111 Dmitrii Kulinenkov PSKOV Male 1976 M40 Russia 24h: 109,065
112 Konsta Mäkipää Ylöjärvi Male 2000 MU23 Finland Puolimaraton:1h 42min Maraton + puolimaraton (63km):7h 10min
113 Luca Maurizi Helsinki Male 1976 M40 Italy Karhunkierros84k 2019: 13h (ish)
114 Tom Olsson Viasveden Maratonklubi Male 1985 M35 Finland 100k: 9:26
115 Juha Mäkipää Male 1976 M40 Finland
116 Alex O'Shea St Finbarrs A.C Ireland Male 1974 M45 Ireland 24h: 244,253km 100k: 7hrs 37 Guinness world record fastest marathon in full fire gear (3.41.10)
117 Ed McGroarty lifford/Strabane AC Male 1977 M40 Ireland
118 Igor Osipov Saint-Petersburg Male 1983 M35 Russia
119 Eino Tetri 100mc.fi Male 1962 M55 Finland 100k: 10:27:39 6d: 528,216
120 Mika Puskala Päntäne Male 1973 M45 Finland 24h: 172 100k: 8h46min
121 Jani Saarinen Veikkolan Veivaajat Male 1973 M45 Finland Maraton 3:05
122 Matti Jonkka KU-58 Male 1996 M Finland
123 Oula Poikolainen Helsinki Male 1996 M Finland
124 Kaj Koivumäki Team Rahola Male 1968 M50 Finland
125 Hans Kneczke Bangkok Runners Male 1971 M45 Sweden 24h: 153km
126 Kari Ranta Endurance Male 1983 M35 Finland 24h: 231
127 Mika Sivonen Ultrajuoksuseura sisu Male 1977 M40 Finland 100k: 13h
128 Jussi Järvenpää Helsinki Male 1990 M Finland
129 Christer Tinnerholm Bålsta IK Male 1968 M50 Sweden 24h: 201 Spartathlon finisher 2019
130 Tomi Ronkainen Ultrajuoksuseura Sisu Male 1985 M Finland 24h: 230 100k: 7.54 10 000m: 33:39 Maraton: 2.36
131 Mikko Honkanen Espoo Male 1970 M45 Finland 100k: 9.43 Marathon 2.57
132 Stian Andersen BFG Bergen Løpeklubb Male 1991 M Norway 100k: 08:19:00 100mi: 14:35:30
133 Jani Lehtola Haarajoki Male 1975 M40 Finland
134 Matias Laakkonen Male 1982 M35 Finland
135 Ry Webb Waverley harriers Male 1985 M Great Britain 24h: 217 100k: 7:20 13:25 for 100 miles
136 Tapio Talvitie Endurance Male 1958 M60 Finland
137 Jani Laitinen Male 1981 M35 Finland
138 Juha Kamppinen SOLLENTUNA Male 1968 M50 Sweden
139 Marko Karhapää MC100.fi Male 1970 M45 Finland
Places available / Paikkoja jäljellä: 1
* = Transferred registraton from the year 2019 / Osallistuminen siirretty vuodesta 2019

Waiting List | Jonotuslista

Endurance 24h 2019 Waiting list
# NAME CLUB (CITY) CLASS YoB NAT. Best results
1 Paul Radford Male 1968 Great Britain 24h: 226 Spartathlon 2019 in 29hrs 45mins
2 Sebastian Pokorny Uptown Runners Club Male 1986 Sweden 24h: 212 100k: 7:24:40 100 Miles 14:36
Runners on a waiting list / Juoksijoita jonotuslistalla: 2

Esport Arena 22.-23.02.2020

%d bloggaajaa tykkää tästä: